Stomakit Nedir ?

absorbanlı

Absorbanlı Stomakit

stomakit-son-çekim-001STOMAKİT,  şeffaf, iki tarafı açık bir silindir şeklindedir. Şu an 3 farklı çapı vardır. 30 mm çapta olanı, çocuk ve stoması çok küçülmüş hastaların stoma bakımlarında kullanılır. Erişkin hastalarda ise 34 ve 38 mm çapta olan Stomakit’ler ürostomi, ileostomi ve kolostomi pansumanlarında kullanılmaktadır.

Ayrıca bunlara alternatif olarak 25 mm çaplı Stomakit, yeni doğan ve stoması çok küçük olan hastalar için hazırlanmaktadır. Stomakit’in iki ucunun özellikleri farklıdır, kesici özellikte olan ucu cilde zarar vermez. Bu ucu, adaptör ya da yara örtüsüne bastırıp çevirdiğinizde düzgün bir kesim elde edersiniz. Koruyucu özellikteki diğer uç ise, stomayı içine alıp stoma içeriğini hapseder. Size güvenli ve kuru bir pansuman alanı sağlar.

Adaptör ve torbanın ayrı ayrı kullanıldığı pansumanlarda aparatın her iki uç özelliğini, tek parçalı malzeme kullanıldığında ise koruyucu taraf özelliğini kullanabilirsiniz. Stomakit, taburculuktan sonar da hasta ve yakınlarına evlerin de hizmet etmeye devam edecektir.

STOMAKİT’ İN ÖZELLİKLERİ:

 

Şeffaf olması nedeniyle pansuman boyunca stomayı ve stomadan gelen içeriği göreceksiniz. Böylece,  pansumanı kontrollü ve güvenli bir şekilde, kolaylıkla ve kısa sürede uygulayacaksınız.

Adaptöre ya da yara örtüsüne kesici ucu yerleştirip,  bastırarak çeviriniz. Kolayca düzgün kontürlü bir kesim elde edeceksiniz. Kestiğiniz kenarlar düzgün kontürlü olduğundan, adaptörün altına stoma içeriği sızmayacak, adaptör gerektiği süre kadar ciltte kalacaktır.

Özellikle ürostomi ve ileostomide sıvı stoma içeriği sürekli gelir. Stomakit’ in koruyucu tarafı, stomayı içine alır ve stoma içeriğini hapseder. Böylece size kuru bir pansuman alanı sağlar. Kolostomide ise, kontrolsüz dışkılama ve ishal durumlarında da size çok fayda sağlayacaktır. Stomakit sayesinde cilt temizliğini en kısa sürede yapacaksınız ve stoma çevre cildinde oluşabilecek tahrişi önleyeceksiniz. Yoğun yaralı ciltlerde ise aparat en büyük yardımcınız olacak. Çok kısa sürede etkili ve temiz pansuman yapıp, hızlı bir şekilde cilt iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

STOMA HASTALARINDA ESTETİK AKSESUARLAR

estetik_aksesuarlar